Сьогодні, 31 травня в Одеській облдержадміністрації відбулася робоча зустріч голови обласної державної адміністрації Максима Степанова з лауреатом Нобелівської премії за новаторську роботу в галузі експериментальної економіки, доктором філософії, професором Верноном Ломакс Смітом та професором економіки в школі менеджменту ім. Везерхеда університету Кейс Вестерн Резерв Романом Шереметом
У зустрічі взяли участь голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, віце-губернатор Сергій Колебошин, доктор наук, депутат обласної ради Юрій Маслов, керівники ряду структурних підрозділів ОДА, журналісти та ін.
Під час зустрічі Вернон Сміт та Максим Степанов обговорювали Стратегічний план дій на 2017–2019 рр. та перспективи розвитку Одеської області
Нобелівський лауреат у галузі економіки (2002 рік), професор економіки та права Вернон Сміт заявив, що позитивно вражений результатами роботи та планами голови Одеської ОДА Максима Степанова щодо розвитку очолюваного ним регіону.
У своєму виступі Степанов наголосив, що Одеська область – це один із найкрасивіших та найперспективніших регіонів України і одним зі своїх основних завдань він, як керівник регіону, бачить розкриття його потенціалу. Зокрема, він зазначив, що Одещина – найбільший регіон в Україні за розміром території (понад 33 тис. кв. км, 5,5% території України), та п’ятий регіон в Україні за чисельністю населення (2,5 млн людей). Територією області проходять п’ять міжнародних транспортних коридорів, вона має 300 км узбережжя Чорного моря з унікальною береговою лінією та можливостями для розвитку туризму. Саме тут розташовані найбільші порти України, потужність яких становить майже 70% від усіх українських портів.
«На основі конкурентних переваг регіону у Плані дій ми визначили кілька основних точок росту, які дадуть імпульс економічному розвитку області. Це розвиток транспортної інфраструктури, розвиток туризму, конкурентне аграрне виробництво та агропереробка. Звісно, динамічний розвиток бізнесу та туризму неможливий без якісної інфраструктури. В першу чергу – без доріг. Переконаний, що за підсумками року ми вийдемо на обсяги ремонту та будівництва робіт, яких Одеська область вже давно не бачила. Минулого тижня разом із президентом ми відкрили дорогу до одного з найяскравіших туристичних місць області – міста Вилкове, яке називають українською Венецією. Тож, якщо матимете можливість, обов’язково відвідайте це місто. Точно не пошкодуєте», – зазначив під час зустрічі Максим Степанов.
Говорячи про будівництво інфраструктури у області, Вернон Сміт позитивно оцінив залучення до тендерів приватних компаній та наголосив на важливості створення вільного конкурентного середовища у цій сфері. «Дуже важливо, щоб новим компаніям давали можливість виходити на ринок і брати участь у тендерах. Бо найбільше інновацій приходить саме від нових фірм, які виходять на ринок. У нас є тисячі прикладів цього», – зазначив економіст.
Під час зустрічі Максим Степанов поділився планами керівництва області щодо ширшого залучення малого та середнього бізнесу Одещини до міжнародних кредитних програм, а також розповів про регіональну програму підтримки приватного підприємництва, яка буде розглядатися найближчим часом на сесії облради. Голова ОДА разом з обласною радою ініціюватиме запровадження інструменту компенсацій з обласного бюджету певного відсотку кредитної ставки для малого та середнього бізнесу.
Також Степанов відзначив позитивну динаміку в області з більшості економічних показників. Зокрема, за січень-квітень 2017 року індекс промислової продукції становив 108,8%, індекс будівництва – 134,8%, а обсяг капітальних інвестицій зріс майже на 64% порівняно з тим самим періодом минулого року.
«Я здивований і позитивно вражений тим, що ви робите і що хочете робити. Це дуже важливо – збільшити активність, особливо серед приватного бізнесу і у сфері інновацій. Це має привести до загального економічного зростання, і це саме те, що ви хочете побачити», – заявив Вернон Сміт.
Вернон Л. Сміт є одним з найкращих економістів світу відповідно до міжнародного рейтингу IDEAS, працює в економічному науковому інституті Університету ім. Чепмена (США). Отримав ступінь доктора філософії (PhD) в економіці Гарвардського університету, є лауреатом численних нагород.
Вернон Ломакс Сміт – лауреат Нобелівської премії з економіки 2002 року (разом з Деніелем Канеманом) за затвердження лабораторних експериментів як інструменту емпіричного аналізу в економіці, особливо при дослідженні альтернативних ринкових механізмів.