Ізмаїльський морський порт
Вантажопереробка в морському порту склала 3614,03 тис.т, що на 10,9% нижче за показники аналогічного періоду 2018 року, у тому числі експорт 2935,08 тис. т. (-2,7%), імпорт – 195,46 тис. т, транзит 477,12 тис. т. , внутрішні вантажі 6,37 тис.т.
Основні чинники зниження вантажопереробки – падіння транзиту вугілля. В той же час спостерігається позитивна динаміка при перевантаженні генеральних вантажів – 306,81 тис.т. (+39,9%).
Найбільше суден серед портів України опрацювали в Ізмаїльському морському порту.
Кількість суднозаходів з початку року – 2946, зокрема протягом жовтня – 288.
З метою залучення круїзних туристів, Адміністрація Ізмаїльського морського порту активно шукає круїзні компанії, зацікавлених в суднозаходах в порт, використовуючи всі доступні важелі та інструменти для позиціонування та просування Ізмаїла як туристичного центру Бессарабії.
Це і активна співпраця з місцевими операторами в сфері розробки нових туристичних продуктів, які можуть бути цікавими для європейських туристів, і участь у міжнародних форумах, зустрічах, конференціях. Так, морський порт Ізмаїл було презентовано на засіданні Генасамблеї Європейської федерації внутрішніх портів в Страсбурзі (Франція).
Адміністрація порту спільно з муніципальною владою розглядає можливість проведення рекламної кампанії туристичного потенціалу міста, зокрема – презентації Ізмаїла на великих туристичних ярмарках Європи.
Також у планах – проведення власного, другого за рахунком, міжнародного форума «Розвиток туризму в українських Дунайських портах».
Ренійський морський порт
Вантажопереробка в морському порту склала 1, 057 млн.т, що на 2,3% вище за показники аналогічного періоду 2018 року, у тому числі експорт 7,95 тис. т. транзит – 1,049 млн.т.
Позитивна динаміка досягнута підвищенням до 641,24 тис. т. (+24,6 %) транзиту зернових вантажів. За рахунок перевалки таких вантажів з Молдови через порт Рені, було забезпечено понад 90% транзиту зернових по Україні.
Кількість суднозаходів з початку року – 327, а також зокрема протягом жовтня – 38.
Відповідно до реєстру АМПУ, в порту працюють ДП «Ренійський морський торговельний порт», ПП «РеніЛіс», ТОВ «Рені-Термінал», ТОВ «Агро-Рені», ТДВ «Ренійський елеватор», ТОВ «Рені-Лайн», ТОВ «Укрчем », ПП« Ларус Шиппінг »та інші портові оператори.
Морський порт “Усть-Дунайськ”
Вантажопереробка в морському порту склала 53,6 тис.т, у тому числі: експорт – 34 тис.т. (зерно), імпорт – 10,6 тис. т (хімічні та мінеральні добрива), внутрішні перевезення – 9 тис.т (нафтопродукти).
Кількість суднозаходів з початку року – 67, протягом жовтня – 8.
Порт є лідером за кількістю круїзних суднозаходів серед українських морських портів: в поточному році у портопункт Вилкове (порт Усть-Дунайськ) зайшло 38 круїзних теплоходів
З початку року за період січень-жовтень перевезено 5 910 осіб,з них іноземних перевезень – 4 786 осіб, протягом жовтня – 396 осіб.
Цього року кількість пасажирів річкових круїзних лайнерів, які прийняв портопункт Вилкове порту Усть-Дунайськ збільшилася на 10% в порівнянні з минулим роком.
Австрійська круїзна компанія GTA-SKY-WAYS анонсувала намір додати в круїзному сезоні 2020 року десять суднозаходів в портопункт Вилкове морського порту «Усть-Дунайськ».
За січень-жовтень 2019 року обсяг перевезень вантажів ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” більше аналогічного періоду минулого року на 164,9 тис. тонн або на 14%.