Сьогодні, 15.12.2017, Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк спільно з заступником голови обласної державної адміністрації Сергієм Колебошиним урочисто вручив Управлінню Укртрансбезпеки в Одеській області п’ять нових комплексів габаритно-вагового контролю .
Це універсальні лабораторії, які фактично можуть здійснювати весь комплекс контрольно-дозвільних функцій транспортної інспекції та з наступного року будуть обладнані системою відеоспостереження і зв’язку з центральними серверами Мінінфраструктури.
На урочистій передачі ГВК були присутні начальник управління транспортно-комунікаційної інфраструктури облдержадміністрації Юрій Кононенко, начальник Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Василь Куманов, інспектори територіального управління Укртрансбезпеки, журналісти, представники громадськості.
Присутнім на урочистій церемонії вручення нових пересувних комплексів журналістам заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Колебошин нагадав, що Одеська область перша в Україні підняла на місцевому рівні питання контролю ваги автотранспорту з метою запобігання руйнуванню дорожнього покриття.
Облдержадміністрацією було реалізовано пілотний проект по створенню спеціальних штрафних майданчиків для великовантажного транспорту. Зараз обласна державна адміністрація проводить тендерні процедури з придбання ще 6 одиниць пересувних пунктів габаритно-вагового контролю. Вже найближчим часом ці ГВК запрацюють на стратегічних напрямках області (виїзди з портів, елеваторів, кар’єрів, транспортні розв’язки).
Враховуючи те, що такі пункти будуть пересувні (мобільні) це дасть можливість оперативного реагування і контролю за додержанням перевізниками транспортного законодавства України на території Одеській області та збереження від руйнування існуючої мережі автомобільних доріг.
У перспективі запровадження на автошляхах області інтелектуальної транспортної системи Weight-in-Motion (WiM) для зважування автотранспорту під час руху. Така система передбачає зважування вантажівок у русі, аналіз трафіку, який потрібен до планування, а в майбутньому систему збору оплат від вантажного транспорту. Також можливість автоматичного контролю швидкості.
«Належний ваговий контроль, який ми забезпечимо, сприятиме тому, що ставлення до українських доріг буде формуватися не тільки в тих, хто їх будує і ремонтує, а й у тих, хто ними користується – у підприємців, власників автотранспорту та водіїв» – сказав Сергій Колебошин.
Михайло Ноняк неодноразово зазначав, що Південь України є стратегічним регіоном. Саме в порти України ведуть основні логістичні магістралі. А оскільки, женучись за додатковими прибутками, перевізники дуже часто суттєво перевантажують великогабаритні вантажівки, важливо поставити на їхньому шляху серйозний заслін.
“Ці повноцінні мобільні офіси-лабораторії, які дадуть можливість реалізувати ефективні заходи контролю не тільки вантажного, а й легкового, водного транспорту. Окрім того, це ще й можливість аналізувати, чи дотримуються водії режиму праці та відпочинку. Все це безпека на дорогах! Ми зараз працюємо над імплементацією директив ЄС, які передбачають запровадження високих безпекових стандартів. Тому для нас так важливо було закупити це сучасне (а воно дійсно на рівні найкращих європейських взірців) обладнання. Та більш важливим є те, що відбулися кардинальні зміни суспільної свідомості. В цьому році ми з вами неодноразово були свідками того, як небайдужа громадськість перекривала проїзд перевантаженим автівкам. Місцева влада за кошти місцевих бюджетів в ряді областей виступила ініціатором придбання мобільних ГВК. Точку неповернення пройдено. І зараз, об’єднавши зусилля заради спільної справи, нам під силу поставити надійний заслін руйнуванню вітчизняних доріг, вибудувавши чітку систему ефективних заходів контролю на автошляхах», – зазначив Голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк.
Довідка:
У листопаді Державна служба України з безпеки на транспорті презентувала громадськості нові пересувні габаритно-вагові комплекси, закуплені за рахунок бюджетних коштів, джерелом надходження яких є фінансові ресурси Європейського Союзу, надані Україні в рамках виконання Угоди про фінансування програми «Підтримка впровадження транспортної стратегії України». Усього закуплено 78 таких установок.
На даний момент в області діє 4 пункту габаритно-вагового контролю (3 пересувних та 1 стаціонарний).
Рішенням Одеської обласної ради для закупівлі пересувних пунктів габаритно-вагового контролю передбачені видатки обласного бюджету в сумі 7020,0 тис. грн. За ці кошти планується придбати 6 одиниць пересувних пунктів габаритно-вагового контролю.